1/14/2023

Wegańskie pierniki od Kopernika

Ja pierniczę, weganie - łasuchy nie mają lekkiego życia. Słodyczy wege jest jak na lekarstwo. Jeśli spotykamy w sklepie słodycze bez mleka lub jajek w składzie, to takie specjalistyczne produkty są niestety drogie (w porównaniu ze słodyczami tradycyjnymi). Na szczęście w wielu sklepach można znaleźć znane od pokoleń... Katarzynki, czyli pierniczki w czekoladzie z toruńskiej firmy Kopernik.


"V" jak słodka vendetta  

Bardzo dobrze, że zakład Kopernik Toruń jakiś czas temu zamieścił na opakowaniu Katarzynek symbol "Vegan". Gdyby nie to, nie wpadłbym na to, że znane od zawsze pierniki w czekoladzie mogą być "koszerne". Katarzynek nie trzeba nikomu przedstawiać - są wyśmienite, a jedyną ich wadą jest fakt, że zjedzenie paczuszki pierników oznacza przyjęcie aż 200 kalorii! Czyli jeśli chcesz zrzucić wagę, lepiej nie piernicz i wybierz owoce lub warzywa. Albo przynajmniej znaj umiar w pierniczeniu ;)


 

Baton z marmoladą i kaloriami


Od pewnego czasu Kopernik oferuje także nowość - batony piernikowe o różnych smakach. Tylko jeden z nich jest wege - z nadzieniem owocowym w czekoladzie. Batonik jest niemiłosiernie słodki (może nieco za bardzo), ale trzeba przyznać, że smakuje znakomicie. I ma tę samą wadę co Katarzynki: 190 kalorii…

Katarzynki i batonik stale mam w szufladzie. Nic tak nie poprawia nastroju jak fajna wege słodycz. No prawie nic...